AM043NBG01
Contact Now
AM043NBG01
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 95.04mm W x 53.86mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : Amulet Technologies LLC
Backlight : LED
Display Mode : -
Interface : -
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 272
Base Product Number : AM043
Description : LCD TFT 4.3"
Model Number : AM043NBG01
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) 4.3" (109.22mm) 480 x 272