ATM0430D44-CT
Contact Now
ATM0430D44-CT
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : White
Display Type : TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 95.04mm W x 53.86mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Mfr : AZ Displays
Dot Pixels : 800 x 480
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pitch : 0.04mm W x 0.11mm H
Dot Size : 0.12mm W x 0.11mm H
Backlight : LED
Base Product Number : ATM0430
Controller Type : -
Description : 4.3" IPS LCD 800 X 480 W / PCAP
Model Number : ATM0430D44-CT
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) Parallel, 24-Bit (RGB) 4.3" (109.22mm) 800 x 480