SK-GEN4-43DT-AR
Contact Now
SK-GEN4-43DT-AR
Package : Box
Viewing Area : 95.04mm W x 53.86mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Display Mode : Transmissive
Interface : I²C, SPI, TTL
Dot Pitch : 0.20mm W x 0.20mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 272
Base Product Number : SK-GEN4
Description : DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
Model Number : SK-GEN4-43DT-AR
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, SPI, TTL 4.3" (109.22mm) 480 x 272