ULCD-43DCT-PI
Contact Now
ULCD-43DCT-PI
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Not For New Designs
Package : Box
Viewing Area : 95.04mm W x 53.86mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : TTL
Dot Pitch : 0.07mm W x 0.20mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 272
Base Product Number : ULCD-43
Description : LCD PK 4.3" RASPB PI SHIELD&CBL
Model Number : ULCD-43DCT-PI
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color TTL 4.3" (109.22mm) 480 x 272