4DISCOVERY-35
Contact Now
4DISCOVERY-35
Package : Box
Viewing Area : 48.90mm W x 73.40mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Serial
Dot Pitch : 0.15mm W x 0.15mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 480 x 320 (HVGA)
Description : LCD 3.5" TFT DIABLO16 RS485 ENCL
Model Number : 4DISCOVERY-35
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Serial 3.5" (88.90mm) 480 x 320 (HVGA)