E24GA-I-CW850-R
Contact Now
E24GA-I-CW850-R
Package : Box
Viewing Area : 48.96mm W x 36.72mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.4" (60.96mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : Focus LCDs
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : MCU, RGB
Dot Pitch : 0.05mm W x 0.15mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Controller Type : ST7789V2
Description : 2.4" TFT IPS SUNLIGHT READABLE
Model Number : E24GA-I-CW850-R
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MCU, RGB 2.4" (60.96mm) 240 x 320