EA TFT035-32ANN
Contact Now
EA TFT035-32ANN
Product Status : Active
Package : Bag
Viewing Area : 73.10mm W x 55.50mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Display Visions
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pitch : 0.07mm W x 0.22mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240 (QVGA)
Base Product Number : EATFT035
Description : LCD MOD 320X240 RGB W/ BACKLIT
Model Number : EA TFT035-32ANN
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)