AFK240320A0-2.4N6NTH
Contact Now
AFK240320A0-2.4N6NTH
Package : Box
Viewing Area : 36.72mm W x 48.96mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.4" (60.96mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Orient Display
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : Parallel, 18-Bit (RGB)
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240
Controller Type : ILI9341V
Description : 2.4'' TN 240x320 High Bright
Model Number : AFK240320A0-2.4N6NTH
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB) 2.4" (60.96mm) 320 x 240