UEZGUI-4088-43WQE-BA
Contact Now
UEZGUI-4088-43WQE-BA
Package : Box
Viewing Area : 95.04mm W x 54.00mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Future Designs Inc.
Dot Pixels : 480 x 272
Display Mode : Transmissive
Interface : I²C, SPI, USB
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Backlight : LED - White
Base Product Number : UEZGUI
Controller Type : LPC4088
Description : 4.3 NO TOUCH LCD GUI MODULE
Model Number : UEZGUI-4088-43WQE-BA
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, SPI, USB 4.3" (109.22mm) 480 x 272