ST0154G4W-RSLW-C
Contact Now
ST0154G4W-RSLW-C
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 27.72mm W x 27.72mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 1.5" (38.10mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Santek
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : MCU, 8/9-Bit, SPI
Dot Pitch : 0.12mm W x 0.12mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 240
Controller Type : ST7789
Description : 1.54" TFT LCD 240X240
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number : ST0154G4W-RSLW-C
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) MCU, 8/9-Bit, SPI 1.5" (38.10mm) 240 x 240